چهارشنبه , 7 آبان 1399
صفحه اصلی / تکنولوژی / پهباد های دارورسان: UPS نسخه های دارویی را از طریق پهباد به دست مشتریان آمریکایی خود خواهد رساند!

پهباد های دارورسان: UPS نسخه های دارویی را از طریق پهباد به دست مشتریان آمریکایی خود خواهد رساند!

به گزارش رویترز، واحد جدید پهباد های دارورسان شرکت تحویل مرسولات آمریکا (UPS)، به زودی تحویل نسخه های دارویی به مشتریان را با همکاری شرکت پخش داروی CVS آغاز می کند.


این سرویس، که با نام “پرواز به پیش” راه اندازی شده، در هفته‌های آینده در یک یا دو شهر ایالات متحده آغاز به کار خواهد کرد، نشان می دهد که شرکت تحویل بسته و مرسولات UPS قصد دارد پهباد های پیشرفته خود را فراتر از محیط بیمارستان بکار گیرد.

اسکات پرز، مدیر استراتژی و تحول UPS گفت: “یو پی اس با مشتریان جدید در صنایع دیگر همکاری خواهد کرد تا سرویس های جدیدی را برای تحویل فوری کالا طراحی کند.” این شرکت مستقر در آتلانتا در ماه جاری، نخستین مجوز دولت ایالات متحده را برای بهره‌برداری از هواپیمایی بدون سرنشین، جلوتر از رقبایی مانند آمازون و آلفابت (تحت نظر گوگل) کسب کرد و راه را برای گسترش سرویس پرواز برای تحویل کالا هموار نمود.


UPS که صاحب 251 فروند هواپیمای جت و نزدیک به 300 هواپیمای دیگر است، تحویل کالا با هواپیمای بدون سرنشین را در زمانی آغاز کرده است که استفاده از این روش تازه آغاز شده است. مقررات مربوط به پرواز این وسایل نقلیه بدون سرنشین در فضای هوایی ایالات متحده تا سال 2021 آماده نخواهند شد.


سرویس “پرواز به پیش” و شریک تجاری این سرویس به نام مترنت همچنین از توافق برای تحویل نمونه های بیولوژیکی و سایر محموله ها در محوطه های بیمارستانی دانشگاه یوتا خبر دادند. باله گانش، معاون رئیس گروه فن آوری پیشرفته در یو پی اس، گفت که این خدمات مشابه با خدمات در بیمارستان WakeMed کارولینای شمالی است، جایی که “پرواز به پیش”، برای تحویل کالا در حدود 10 بار در روز پرواز انجام می دهد. یو پی اس همچنین تصریح کرد، “پرواز به پیش” همچنین با یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی به نام Kaiser Permanente قراردادی دانشگاهی را امضا کرده است. علاوه بر این، این شرکت گفت که توزیع کننده داروی AmerisourceBergen Corp (ABC.N) از هواپیماهای بدون سرنشین این شرکت برای انتقال داروها، مواد غذایی و سوابق پزشکی در محیط های پزشکی ایالات متحده استفاده می کند.


هفته گذشته رقیب یو پی اس، کمپانی فدکس، به عنوان بخشی از یک سرویس آزمایشی، با پهباد شرکت Wing Aviation که خود متعلق به آلفابت (گوگل) است، یک بسته را به خانه ای در کریستینسبورگ ویرجینیا، تحویل داد.


دن گاگنون، معاون استراتژی های سلامت جهانی UPS، تصریح نمود: “پرواز به پیش” هدف نهائی این شرکت نبوده و این شرکت بدنبال توسعه این طرح است. “

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *