چهارشنبه , 7 آبان 1399
صفحه اصلی / تکنولوژی / شیائومی چین اعلام کرد قصد دارد سال آینده بیش از 10 گوشی هوشمند 5G را روانه بازار کند!
شرکت شیائومی

شیائومی چین اعلام کرد قصد دارد سال آینده بیش از 10 گوشی هوشمند 5G را روانه بازار کند!

به گزارش رویترز، مدیر عامل شرکت تلفن های هوشمند شیائومی چین اذعان کرد که قصد دارد بیش از 10 گوشی هوشمند 5G را در سال 2020 روانه بازار نماید. مدیر عامل شرکت شیائومی، لی جون، روز یکشنبه این نکته را در کنفرانس جهانی اینترنت در شهر ووژن چین بیان نمود.

اظهارات لی در حالی رخ می دهد که این شرکت با رقابت شدید در بازار خانگی خود با رقیبش، هوآوی روبرو است. ماه گذشته شیائومی گوشی Xiaomi Mi 9 Pro را به بازار عرضه کرد که اولین گوشی هوشمند با قابلیت 5G این شرکت برای بازار داخلی است. به گفته لی، تقاضا برای گوشی های هوشمند شیائومی از انتظارات شرکت فراتر رفته و منجر به بروز مشکلات زنجیره تولید شده است. استقبال از این دستگاه باعث شده تا شیائومی مدل های 5G گوشی های خود برای رده های قیمت بالا، متوسط و پایین، را در سال آینده به بازار عرضه کند.

لی گفت: “تولید کنندگان در این صنعت نگران هستند که مدل های 4G  در سال بعد دیگر به فروش نروند، این گامی است که شما چاره ای جز انجام آن ندارید.” وی در ادامه تصریح گرد: “ما امیدواریم که اپراتورها بتوانند گسترش ایستگاه های پایه 5G خود را تسریع کنند”. با افزایش رقابتی تر شدن بازار تلفن های هوشمند در چین، قیمت سهام شیائومی امسال به طور پیوسته کاهش یافته است. در ماه سپتامبر این شرکت اعلام کرد که قصد دارد 1.5 میلیارد دلار سهام خود را بازخرید نماید.

در سه ماهه دوم سال 2019 ، شیائومی تنها 11.8 درصد از بازار تلفن های هوشمند چین را بدست آورد  که طبق یک تحقیق توسط شرکت تحلیل بازار کانالیز از سال قبل 13.9 درصد کاهش داشته است. با توجه به اینكه مصرف كنندگان به علل وطن پرستانه (بخاطر تحریم این شرکت توسط آمریکا) به سوی هوآوی می روند ، تمام برند های برتر چینی با افت فروش مواجه شدند. هواوی، سازنده گوشی های مستقر در شنزن، در ماه مه وقتی آمریکا از شرکت هایش خواست که از فروش قطعات به آن خودداری کنند، در مرکز درگیریهای  ایالات متحده و چین قرارگرفت.

با این حال، شیائومی در اروپا عملکرد موفقی داشته است، جایی که همچنان یک بازیکن نسبتاً جدید در این قاره محسوب می شود! سهم بازار این شرکت در این منطقه در سه ماهه دوم سال 2019 از 6.5% در سال قبل به 9.6٪ افزایش یافت، که آن را به یکی از رو به رشد ترین برند های گوشی هوشمند در منطقه تبدیل کرده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *