چهارشنبه , 7 آبان 1399
صفحه اصلی / تکنولوژی / شین هوا: موشک های تجاری بعدی چین در سال های 2020 و 2021 پرواز آزمایشی انجام میدهند
موشک فضاپیمای اژدهای هوشمند 2

شین هوا: موشک های تجاری بعدی چین در سال های 2020 و 2021 پرواز آزمایشی انجام میدهند

به گزارش رویترز، خبرگزاری رسمی شین هووای چین روز یکشنبه گزارش داد: چین برای دو موشک فضایی دیگر در سری موشک های اژدهای هوشمند (smart dragon) که برای استفاده تجاری از سالهای 2020 و 2021 در نظر گرفته شده است، پروازهای آزمایشی انجام خواهد داد. انتشار برنامه پرواز توسط شرکت Rocket Co، یک واحد از شرکت علوم و فن آوری هوافضای چین،  دو ماه پس از پرتاب 3 ماهواره به مدار توسط  اولین موشک قابل استفاده مجدد این شرکت، یعنی موشک 23 تنی اژدهای هوشمند انجام شده است.

چین به دنبال پرتاب منظومه ای از ماهواره های تجاری به فضا است که بتوانند سرویس های ویژه ای، از قبیل اینترنت پر سرعت برای هواپیماها تا ردیابی محموله های زغال سنگ، را ارائه دهند. طراحی موشک های قابل استفاده مجدد باعث پایین آمدن هزینه ها می شود.

شین هوا می گوید، موشک با سوخت جامد Smart Dragon-2 با وزنی حدود 60 تن و طول 21 متر، قادر به ارسال بارهای 500 کیلوگرمی به مداری به ارتفاع 500 کیلومتر (310 مایل) است. پیش بینی می شود آزمایش پرواز این موشک سال آینده انجام پذیرد. شین هوا می افزاید: با وزنی حدود 116 تن و با طول 31 متر، اژدهای هوشمند 3 (smart dragon 3) که برای پرواز آزمایشی در سال 2021 برنامه ریزی شده است، قادر خواهد بود 1.5 تن بار را به مدار ارسال کند. در ماه ژوئیه، iSpace مستقر در پکن، اولین شرکت خصوصی چینی بود که ماهواره ای را با موشک خود در مدار قرار داد. از اواخر سال گذشته، دو استارتاپ دیگر سعی در پرتاب ماهواره داشتند اما با شکست مواجه شدند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *